Projekty

Drodzy Państwo,

w załączeniu Regulamin przyznawania stypendiów w ramach projektu pn. „Nowoczesna edukacja w szkołach podstawowych i gimnazjalnych gminy Zawonia” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej i budżetu państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020  wraz z wnioskiem, który należy składać u wychowawcy lub w sekretariacie szkoły do dnia 20.12.2017r. do godz. 10.00.

Regulamin przyznawania stypendiów.
Wniosek o przyznanie stypendium.

 

Harmonogram zajęć w roku szkolnym 2017/2018

 

Harmonogram zajęć maj 2018
Harmonogram zajęć kwiecień 2018
Harmonogram zajęć marzec 2018
Harmonogram zajęć luty 2018
Harmonogram zajęć grudzień 2017
Harmonogram zajęć listopad 2017
Harmonogram zajęć październik 2017

 


Zajęcia laboratoryjne na Wydziale Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego
zobacz

……………………………………………………………………………………………………………………………

Drodzy Państwo,

ruszyła rekrutacja uczniów do udziału w zajęciach w ramach projektu „ Nowoczesna edukacja w szkołach podstawowych i gimnazjalnych gminy Zawonia” na rok szkolny 2017/2018. Zgłoszenia do udziału przyjmowane są przez wychowawców klas i nauczycieli prowadzących zajęcia. Regulamin rekrutacji w załączniku

……………………………………………………………………………………………………………………………

Informacja o realizacji projektu „Nowoczesna edukacja w szkołach podstawowych i gimnazjalnych gminy Zawonia” w Zespole Szkół w Zawoni

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

„Nowoczesna edukacja w szkołach podstawowych i gimnazjalnych w gminie Zawonia”
współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej,
w tym przez Europejski Fundusz Społeczny w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

W Zespole Szkół w Zawoni realizowany jest projekt   „Nowoczesna edukacja w szkołach podstawowych i gimnazjalnych gminy Zawonia”. Projektem objęci są uczniowie klas I – III i IV – VI szkoły podstawowej oraz klas I – III gimnazjum.

W ramach projektu „Nowoczesna edukacja w szkołach podstawowych i gimnazjalnych gminy Zawonia” odbywają się następujące zajęcia pozalekcyjne:

  • dla klas I – III szkoły podstawowej
  1. Na tropie nauki;
  2. Matematyka – wyrównawcze;
  3. Matematyka – wyrównawcze;
  4. Kodowanie od najmłodszych lat;
  5. Język angielski;
  6. Zajęcia logopedyczne;
  • dla klas IV – VI SP
  1. Matematyka – wyrównawcze;
  2. Język angielski;
  3. Zajęcia logopedyczne;
  4. Zajęcia z psychologiem;
  5. Zajęcia przyrodniczo – ekologiczno – matematyczne;
  6. Robotyka i programowanie;
  • dla klas I – III gimnazjum
  1. Matematyka – wyrównawcze;
  2. Matematyka – rozwijające;
  3. Robotyka i programowanie;
  4. Zajęcia przyrodnicze;
  5. Język angielski;
  6. Przedsiębiorczość i doradztwo.

Na stronie szkoły w zakładce projekty zamieszczony jest harmonogram zajęć na marzec 2017r. Harmonogramy takie będą ukazywały się każdego miesiąca, aby mieli Państwo informację o zajęciach i czasie ich trwania.

W ramach projektu uczniowie mają zapewnione również dowozy do miejsca zamieszkania po zajęciach.

…………………………………………………………………………………………………………………………………

Harmonogram zajęć w roku szkolnym 2016/2017

Harmonogram zajęć marzec 2017
Harmonogram zajęć kwiecień 2017
Harmonogram zajęć maj 2017
Harmonogram zajęć czerwiec 2017

………………………………………………………………………………………………………………………………….

Zajęcia projektowe przyrodniczo – matematyczne „Na tropie nauki”
zobacz

Projekt matematyczno-przyrodniczy „Na tropie nauki” dla kl. III edukacji wczesnoszkolnej
zobacz

Kodowanie w szkole podstawowej
zobacz

Zajęcia z robotyki i programowania
zobacz

 

…………………………………………………………………………………………………………………………………

Projekt edukacyjny „List do królowej”

W pierwszym semestrze ubiegłego roku szkolnego, klasa IVb (dzisiaj już klasa Vb) z Zespołu Szkół w Zawoni, pod kierunkiem nauczycielki języka angielskiego, Agnieszki Andruszczak, realizowała projekt edukacyjny pod nazwą „List do królowej”. Podczas zajęć języka angielskiego, dzieci poznawały królewską rodzinę, życie codzienne królowej Elżbiety II i jej dworu oraz Wielką Brytanię. Efektem końcowym cyklu zajęć było napisanie listu do królowej. List został wysłany w lutym 2016r., a uczniowie opisali w nim swoje lekcje języka angielskiego, swoją szkołę i miejscowość. Pochwalili się także znajomością Wielkiej Brytanii, jej historii i kultury. Dzieci zadały też królowej kilka pytań, m.in. o to czy lubi zwierzęta i czy łatwo jest być królową.

W grudniu 2016r. nadeszła długo oczekiwana odpowiedź z Pałacu Buckingham. Królowa, za pośrednictwem swojej damy dworu, odpisała na list, przesłała nam pozdrowienia i podziękowania. Dodała także kilka ciekawych informacji na temat brytyjskiego dworu i swoich zwierząt.

Radość uczniów klasy Vb była przeogromna, zażyczyli sobie skserowania listu, aby każdy mógł zachować na pamiątkę jego kopię.

Agnieszka Andruszczak

img_20170104_135655 img_20170104_135627 img_20170104_135728 img_20170102_110629

……………………………………………………………………………………………………………………..

PODSUMOWANIE PROJEKTU EDUKACYJNEGO KLAS III

16.05.2016 r. w Gminnym Ośrodku Kultury i Biblioteki w Zawoni odbyła się uroczystość z okazji zakończenia projektu edukacyjnego klas III Szkoły Podstawowej „W moim lesie”. Na uroczystość zostali zaproszeni goście specjalni oraz rodzice. W podsumowaniu uczestniczyła także pani Agnieszka Wersta Wójt Gminy Zawonia oraz Dyrektor Zespołu szkół w Zawoni pani Marlena Zielińska -Ząb.

Nad projektem uczniowie pracowali od października 2015 r. do maja 2016 r.. Innowacją projektu było wprowadzenie do zadań treści w języku angielskim. Uczniowie pracowali pod kierunkiem wychowawczyń obu klas III – pani Joanny Rubaszewskiej i pani Grażyny Bialik oraz nauczycielki języka angielskiego pani Agnieszki Andruszczak.

Na tle pięknej, leśnej scenografii bohaterowie uroczystości zaprezentowali efekty swojej pracy, łącząc je z wierszami i piosenkami związanymi z przyrodą w poszczególnych porach roku.

Występ składał się z dwóch części; pierwszą stanowiła prezentacja pracy uczniów w poszczególnych porach roku oraz wiersze i piosenki harmonizujące z lasem i porami roku. Druga część to przedstawienie ekologiczne pt. „Eko -Kapturek”.

Po przedstawieniu goście zostali zaproszeni do obejrzenia wystawy prezentującej wykonane przez uczniów, podczas realizacji projektu, prace plastyczne, albumy oraz makiety lasu.

Trzecioklasiści stanęli na wysokości zadania. Świadczyły o tym gromkie brawa i gratulacje otrzymane od wszystkich przybyłych gości.

Wychowawczynie klas III SP

DSCF2258 DSCF2259 DSCF2264 DSCF2266 DSCF2268 DSCF2270 DSCF2280 DSCF2283 DSCF2288 DSCF2295 DSCF2296 DSCF2297 DSCF2298 DSCF2299 DSCF2300 DSCF2301 DSCF2302 DSCF2303 DSCF2304 DSCF2305 DSCF2306 DSCF2307 DSCF2308 DSCF2311

……………………………………………………………………………………………………………………..

Projekt „Aktywne Diady”

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszam na spotkanie dotyczące projektu „Aktywne Diady”, które odbędzie się w dniu 07. 04. 2016 r. (czwartek)  w ZS w Zawoni o godzinie 16:00
Na spotkanie zapraszam rodziców (zapraszam również dzieci), zainteresowanych udziałem w projekcie.

Celem projektu „Aktywne Diady” jest zebranie danych na temat uwarunkowań aktywności fizycznej i zdrowego odżywiania osób pozostających ze sobą w bliskiej relacji (np. rodzicielskiej). Do udziału w projekcie zapraszane są diady. Jedna diada to dwie osoby – dziecko i rodzic.
Projekt finansowany jest przez Narodowe Centrum Nauki a realizowany przez Uniwersytet SWPS we Wrocławiu pod kierownictwem prof. dr hab. Aleksandry Łuszczyńskiej.
Podczas spotkania przedstawię Państwu harmonogram spotkań, które będą odbywały się w ramach projektu, zasady udziału w projekcie oraz odpowiem na wszystkie Państwa pytania.

Projekt skierowany jest do diad – do dwóch osób – dziecka  i rodzica, które do tej pory nie były aktywne fizycznie lub uprawiały aktywność nieregularnie i chciałyby to zmienić. Udział w projekcie jest całkowicie dobrowolny, bezpłatny i anonimowy. 

W ramach udziału w projekcie Państwo i Państwa dzieci otrzymają m.in.:

 

  • materiały edukacyjne dot. aktywności fizycznej i zdrowego odżywiania dostosowane do grupy wiekowej,
  • wyniki pomiarów specjalistyczną wagą (masa ciała, udział tkanki tłuszczowej, mięśniowej, masy kostnej i wody w organizmie),
  • upominek po każdym spotkaniu.

Dzięki udziałowi w  projekcie poznają Państwo skuteczne techniki i narzędzia służące do zmiany zachowania nie tylko w obszarze zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej. Dowiedzą się Państwo jak w prosty sposób wprowadzić codzienną aktywność fizyczną do życia swojego i swoich bliskich!

Jeżeli nie mogą Państwo być na spotkaniu, a są Państwo zainteresowani udziałem w projekcie – proszę o kontakt telefoniczny lub mailowy (tel. 884 994 314), adres e-mail: mdlugoszek@st.swps.edu.pl. W razie szczegółowych pytań mogą Państwo również skontaktować się Koordynatorkami Projektu – dane kontaktowe znajdują się poniżej).

 

Szczegółowe informacje o projekcie znajdują się na stronie internetowej Zespołu Szkół w Zawoni: http://new2.zawonia.edu.pl/

Serdecznie zapraszam na spotkanie wszystkie osoby chcące dowiedzieć się więcej na temat projektu!

z poważaniem
Martyna Długoszek
Uniwersytet SWPS

Dane do Koordynatorek Projektu „Aktywne Diady”
Monika Baurska – Telefon: 793 698 102; mbaurska@swps.edu.pl
Anna Gancarczyk – Telefon:  605 936 699; agancarczyk@swps.edu.pl
Karolina Horodyska – Telefon: 606 466 733; khorodyska@swps.edu.pl
Magdalena Kruk – Telefon: 782 415 173; mkruk@swps.edu.pl

Informacja o projekcie Aktywne Diady dla rodzicow_ZS_Zawonia

………………………………………………………………………………………………………………..

Projekt „W moim lesie” na języku angielskim

W związku z realizowanym przez klasy III a i III b szkoły podstawowej projektem „W moim lesie”, również na języku angielskim zostały przeprowadzone zajęcia dotyczące lasu.
Zajęcia prowadzone są z wykorzystaniem nowatorskiej metody nauczania języka angielskiego CLIL (Content and language integrated learning). Ta metoda nauczania pozwala w szczególności na:
1) podnoszenie kompetencję językowych,
2) rozwijanie zdolność komunikacji ustnej,
3) zdobywanie wiedzy z różnych perspektyw,
4) częstsze obcowanie z językiem docelowym.

W tym tygodniu uczniowie klas trzecich poznali nazwy zwierząt spotykanych w okolicznych lasach. Zapoznali się również z tropami tych zwierząt.
Wszystkie zdobyte informacje zostały dołączone do tworzonych przez uczniów albumów w postaci specjalnych kart pracy przygotowanych w języku angielskim. Dodatkowo uczniowie przygotowali plakaty o zwierzętach naszych lasów, które zostaną zaprezentowane podczas podsumowania projektu.

Agnieszka Andruszczak
Joanna Rubaszewska
Grażyna Bialik

IMG_20160217_122153 IMG_20160216_130034 IMG_20160216_130042 IMG_20160216_131735 IMG_20160217_111057 IMG_20160217_112729 IMG_20160217_112803 IMG_20160217_112839 IMG_20160217_122125 IMG_20160217_122131 IMG_20160217_122133 IMG_20160217_122143

……………………………………………………………………………………………………………………..

Wycieczka do lasu

Dnia 21.01.2016 r. w ramach realizacji zadań projektu „W moim lesie” klasy III a i III b uczestniczyły w zimowej wycieczce do lasu. Naszym przewodnikiem po pięknym zimowym lesie był pan Krzysztof Hulewicz, kierownik Ośrodka Leczenia i Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Złotówku. Pan Krzysztof zaprowadził nas w miejsca najczęstszych wędrówek zwierząt leśnych, dzięki czemu mogliśmy odkryć i zobaczyć wszystkie interesujące nas tropy. Uczestniczyliśmy także w dokarmianiu zwierząt. Zadowoleni, ale troszkę zmęczeni i zmarznięci, z przyjemnością zjedliśmy pyszne kiełbaski popijając je gorącą herbatką.
Wszyscy uczestnicy wycieczki składają gorące podziękowania panu Krzysztofowi Hulewiczowi za ufundowanie pysznego poczęstunku.
Joanna Rubaszewska
Grażyna Bialik
Agnieszka Andruszczak

IMG_1083 IMG_1082 IMG_1080 100_0960 100_0965 100_0967 100_0966 100_0984 IMG_1061 IMG_1063 IMG_1064 IMG_1065 IMG_1066 IMG_1067 IMG_1068 IMG_1071 IMG_1072 IMG_1077 IMG_1075 IMG_1073 100_0974 IMG_1079 100_0977 100_0980 IMG_1086 IMG_1084 IMG_1087 IMG_1088

………………………………………………………………………………………………………………..

Projekt edukacyjny „W moim lesie”

W roku szkolnym 2015/2016 klasy III realizują projekt edukacyjny „W moim lesie”. Celem projektu jest popularyzacja oraz pogłębianie wiedzy o najbliższym środowisku leśnym, kształtowanie szacunku do przyrody, uświadomienie znaczenia lasu dla wszystkich ludzi, wzbogacenie wiedzy o regionie, doskonalenie umiejętności obserwacji przyrody oraz formułowania i prezentowania wniosków, integracja treści przedmiotowych z językiem obcym, stymulacja motywacji uczniów i zachęcanie do uczenia się języka obcego oraz kształcenie umiejętności pracy w zespole.
W czasie realizacji projektu uczniowie pracują w grupach wykonując zadania przydzielone na każdy miesiąc. Zakończenie i podsumowanie projektu przewidziane jest na 20.04.2016r. Uroczystość odbędzie się w Gminnym Ośrodku Kultury i Biblioteki w Zawoni.
Grażyna Bialik
Joanna Rubaszewska