Projekt matematyczno-przyrodniczy „Na tropie nauki” dla kl. III edukacji wczesnoszkolnej

W naszej szkole już od dłuższego czasu realizowane są zajęcia projektowe, między innymi dla nas – uczniów klasy III edukacji wczesnoszkolnej.

Uczęszczamy na zajęcia matematyczno-przyrodnicze „Na tropie nauki”, podczas których poszerzamy wiedzę matematyczną i przyrodniczą.

Odbyły się już bardzo ciekawe zajęcia z mikroskopem, w czasie których oglądaliśmy budowę liścia klonu, budowę owadów: mrówek, pszczół. Liczyliśmy wiek lipy wąskolistnej, która rośnie obok naszej szkoły, mierząc jej obwód i porównując z tabelą. Oglądaliśmy bardzo ciekawe filmy: o budowie komórki człowieka, dinozaurach, kosmosie.

Zajęcia są urozmaicone zabawami i grami dydaktycznymi, które najpierw wymyślamy, a potem wspólnie w nie gramy. Bawimy się również „matematyką”, rozwiązujemy zadania, liczymy, kolorujemy.

W czasie zajęć poznajemy wiele ciekawych wiadomości i świetnie się bawimy.

Uczniowie klasy III