Otwarcie placu zabaw – radość najmłodszych.

Dla naszych przedszkolaków wrzesień rozpoczął się bardzo miłą niespodzianką. Przy przedszkolu plac zabaw zmienił swe oblicze, stał się kolorowy i pełen nowych atrakcji. W dniu 5 września odbyło się uroczyste otwarcie i poświęcenie zmodernizowanego placu zabaw. W wydarzeniu udział wzięli Wójt Gminy Agnieszka Wersta , Dyrektor Zespołu Szkół w Zawoni Marlena Zielińska-Ząb, Wicedyrektor Agnieszka Andruszczak, Ks. Czeszław Przerada oraz nauczyciele przedszkola wraz z dziećmi. Inwestycja obejmowała – przeniesienie i naprawę istniejących starych urządzeń zabawowych, montaż nowych atrakcyjnych zabawek: karuzela flox, karuzela linowa, zestaw edukacyjny do piaskownicy ruchome piaski, zestaw zabawowy dla najmłodszych, sprężynowce, huśtawki wagowe i bocianie gniazdo oraz wykonanie bezpiecznej nawierzchni piaskowej i trawiastej wraz z zagospodarowaniem zieleni. Środki na realizację tej inwestycji zostały pozyskane z Europejskiego Funduszu Regionalnego w ramach którego Gmina Zawonia realizuje projekt pn. „Kraina smyków w przedszkolu gminy Zawonia”. Najlepszym i najbardziej dostępnym miejscem do tworzenia wspólnych wspomnień i wspierania rozwoju dziecka już od najmłodszych lat jest plac zabaw, dlatego też Gmina Zawonia sukcesywnie inwestuje w infrastrukturę rekreacyjną dla najmłodszych.
W imieniu naszych najmłodszych dzieci serdecznie dziękujemy Pani Wójt Agnieszce Wersta za pozyskane środki na ta realizację.