Z życia klas zerowych – maj

Święta majowe

W pierwszych trzech dniach maja obchodzone są w Polsce trzy ważne święta. Klasy zerowe również upamiętniły te ważne wydarzenia. Dzieci recytowały wiersze o ojczyźnie i naszych symbolach narodowych. Wykonały własnoręcznie biało-czerwone flagi i godła. Dla dzieci dzień ten był wspaniałą lekcją przypominającą o tym, że są Polakami, a Polska jest ich Ojczyzną.

Spotkanie z muzyką – kontrabas

Dnia 8 maja 2018 r. dzieci z klas zerowych wzięły udział w kolejnym, cyklicznym spotkaniu z muzyką. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, że kontrabas należy do rodziny instrumentów smyczkowych, który jest największym instrumentem z tej grupy. Poznali również sposoby gry na kontrabasie – smyczkiem i palcami. Usłyszały utwór „O sole mio” oraz Mazurka Mikołaja Rimskiego-Korsakova.

Wycieczka do Muzeum Pana Tadeusza

Dnia 16 maja klasy 0a i 0b pojechały na wycieczkę do Wrocławia. Dzieci odwiedziły siedzibę Muzeum Pana Tadeusza, gdzie uczestniczyły w warsztatach artystycznych „Papierowe czary. Czerpanie papieru” i „Mali garncarze. Warsztaty ceramiczne”. Dzieci zapoznały się z starodawną metodą czerpania papieru na sicie. Wykonały arkusz papieru, który ozdobiły suszonymi roślinami i kawałkami bibuły. Uczniowie obejrzeli też fragmenty ekspozycji poświęconej rękopisowi „Pana Tadeusza”. Druga grupa wzięła udział w zajęciach podczas których uczestnicy wykonali gliniane naczynia według własnego pomysłu. Wycieczka była bardzo ciekawa, gdyż dzieci miały okazję poszerzyć wrażliwość artystyczną i rozwinąć swoje zdolności manualne i twórcze myślenie.

Dzień Matki

Jest taki dzień w roku, w którym nasze kochane Mamy mają swoje święto. Z tej okazji uczniowie klas 0a i 0b przygotowali uroczysty program artystyczny. Dzieci zaśpiewały piękne piosenki i każde powiedziało dla mamy wierszyk. Po występie dzieci wręczyły mamom laurki, obrazki i własnoręcznie pomalowane drewniane tulipany. Mamusie podziwiały też wystawę prac plastycznych, przedstawiającą ich portrety oraz wazon z serduszkami. Dla miłych gości czekał też słodki poczęstunek. Dzień Mamy jeszcze długo pozostanie w naszej pamięci.