Teatr w szkole – „Grudniowa opowieść” i „Magiczny kapelusz”

12.12.2017 r do naszej szkoły przyjechał zespół teatralny z Torunia, który starał się wprowadzić dzieci w klimat zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

„Grudniowa Opowieść” to widowisko mówiące o szacunku i wybaczeniu, to również ciepła i nastrojowa historia o poświęceniu oraz sile przyjaźni. Przedstawienie miały okazję obejrzeć przedszkolaki, odziały grup 0A i 0B. Do zabawy w spektaklu  aktywnie zapraszana była publiczność, a wybrane dzieci do wspólnego tańca z baśniowymi bohaterami. Wszystko ozdobione dużą ilością ciekawych i kolorowych rekwizytów zapewniła dzieciom fantastyczną zabawę i dużo śmiechu.

Kolejne przedstawienie, które mieliśmy okazję w tym dniu obejrzeć zatytułowane „Magiczny kapelusz” skierowane było do uczniów klas I-IV to fenomenalna mieszanka edukacji z ogromną dawką humoru. W spektaklu ukazany został problem braku tolerancji , czyli zrozumienia dla ludzkiej inności, poszanowania innych poglądów, uszanowania niezbyt modnego stroju koleżanki/kolegi. Poczucie odrzucenia i osamotnienie jest w dzisiejszych czasach coraz częściej spotykane wśród dzieci i młodzieży. Widowisko oparte było na przykładzie sympatycznego słonia Tadeusza, który urodził się ze zbyt długą trąbą. Pewnego dnia dowiaduje się o istnieniu magicznego kapelusza, który zmienia wygląd każdego, kto go włoży. Tadeusz nie wie jednak, że podstępna mrówka Helena również pragnie zdobyć ów cudowny przedmiot.
Dzięki niezwykle pięknej i refleksyjnej opowieść o przyjaźni i poświęceniu dostrzegliśmy, że to, co inne niekoniecznie jest złe. Duża różnorodność postaci oraz połączenie gry żywych aktorów i pacynek gwarantowało niesamowite widowisko.

Organizator pedagog szkolny