Radosne święta – warsztaty rzemiosła artystycznego dla dzieci

W dniu 12 grudnia 2017 r. uczniowie klas IIIa i IIIb pojechali do Starostwa Powiatowego w Trzebnicy na warsztaty ręcznego wykonania ozdób świątecznych oraz malowania pierników. Warsztaty odbywały się w sali konferencyjnej starostwa. Patronat honorowy objął starosta trzebnicki, pan Waldemar Wysocki, który serdecznie przywitał dzieci i nauczycieli oraz życzył wszystkim wesołych świat Bożego Narodzenia.

Najpierw państwo Łaczmańscy z Czeszowa prezentowali wykonane przez siebie wyroby drewniane i opowiadali o swojej pracy. Następnie uczniowie otrzymali drewniane Mikołaje, które samodzielnie ozdabiali. Gotowe figurki zostały opatrzone dedykacjami. Później uczniowie malowali kolorowymi lukrami pierniki oraz dekorowali je według własnych pomysłów. Uczniowie wykonali też różne ozdoby świąteczne: gwiazdki, aniołki, choinki i łańcuchy. Pierniczki zostały zjedzone z apetytem, a ozdoby świąteczne dzieci zabrały do domu.

Uczniowie klas IIIa i IIIb oraz wychowawczynie Jadwiga Kaszuba i Urszula Szalińska dziękują Starostwu Powiatowemu w Trzebnicy za zaproszenie na warsztaty, które odbyły się w radosnej i świątecznej atmosferze.