Zajęcia przyrodnicze w Parku Krajobrazowym „Dolina Baryczy”

W dniu 9 listopada 2017 roku odbył się kolejny wyjazd uczniów w ramach projektu „Nowoczesna edukacja w szkołach podstawowych i gimnazjalnych gminy Zawonia”. Uczniowie z klas IV – VII szkoły podstawowej pojechali na zajęcia do Parku Krajobrazowego „Dolina Baryczy”. Podczas wyjazdu odbyły się zajęcia terenowe i warsztaty. W rezerwacie „Stawy Milickie” uczniowie poznali występujące gatunki ptaków oraz inne zwierzęta. Z wieży widokowej dzieci obserwowały przebywające tam ptaki m.in. czaple, żurawie, łabędzie, gęsi. Następnie przewodnik przybliżył uczniom historię powstania stawów i gospodarkę rybacką. Kolejnym celem zajęć terenowych było poznanie hodowli konika polskiego w pobliżu Milicza. Zajęcia wyjazdowe zakończyły się warsztatami w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Krośnicach. Dzieci poszerzyły swoją wiedzę na temat wody.