99 rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę

Uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości 10 listopada 2017 r. uczniowie, nauczyciele i pracownicy Zespołu Szkół w Zawoni w radosnej i podniosłej atmosferze świętowali 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczestnicy apelu przybyli z biało-czerwonymi chorągiewkami i kotylionami. Uczniowie klasy VIa i VIb z pomocą grupy uczniów klas gimnazjalnych oraz śpiewających uczennic z klasy IVa, VIIa i IIIb gim. zaprezentowali ciekawą lekcję historii. W montażu słowno-muzycznym, ilustrowanym pokazem slajdów, przypomnieli najważniejsze wydarzenia historyczne począwszy od zaborów, a skończywszy na odzyskaniu niepodległości w 1918 r. Chór zaśpiewał wzruszające pieśni patriotyczne, a recytatorzy zaprezentowali poezję niepodległościową.

Dyrektor szkoły, pani Marlena Zielińska-Ząb podziękowała wszystkim występującym oraz ich opiekunom za przygotowanie pięknego i wzruszającego przedstawienia.

Pokaz ten odbył się raz jeszcze w sobotę, 11 listopada, w ramach gminnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości, podczas uroczystej mszy świętej w kościele parafialnym w Zawoni, w której uczestniczyła między innymi wójt, pani Agnieszka Wersta.

Opiekunowie:
Daniel Ciba