Światowy Dzień Postaci Bajkowych w klasie Ia

Bajki towarzyszą dzieciom od najmłodszych lat, przekazując ważne życiowe prawdy. W poniedziałek, 6 listopada, uczniowie klasy Ia uroczyście obchodzili Światowy Dzień Postaci Bajkowych. Każdy uczeń przebrał się za swojego ulubionego bohatera. Dzieci układały historyjkę obrazkową do bajki o „Czerwonym Kapturku”, a także wykonywały kukiełki, z którymi wesoło bawiły się przy dźwiękach piosenki: „Witajcie w naszej bajce”. Na zaproszenie dzieci, w czasie uroczystości, pojawił się gość specjalny: Pani Bibliotekarka, która przeczytała dzieciom bajkę pt. „Kot w butach”. Uczniowie otrzymali również łamigłówki z różnych bajek, po czym ochoczo zabrali się do pracy. Dzieci wykazały się dużą pomysłowością, układając autorską bajkę, którą zatytułowali „O kaczuszce i złej czarownicy”. Na zakończenie zajęć, podczas pracy w grupach, uczniowie zmagali się z zadaniami z kodowania.

Danuta Piotrowska

Magdalena Piotrowska