LABORATORIUM SZALONYCH NAUKOWCÓW

Dnia 07.11.2017 r. uczniowie klasy IIa, IIb, oraz IIIc wraz z wychowawczyniami uczestniczyli w niezwykłym widowisku – naukowym show adresowanym do dzieci, które miało miejsce w Sali Koncertowej Radia Wrocław.

„Laboratorium Szalonych Naukowców” stworzone zostało w 2010 roku i bardzo szybko zyskało sławę na całym świecie. W tym roku to barwne i interesujące widowisko dotarło do Polski, jego pomysłodawcą jest nauczyciel chemii i jednocześnie reżyser. Scenariusz widowiska został oparty na humorze, demonstracji spektakularnych eksperymentów oraz przystępnym objaśnieniu widzom trudnych zagadnień otaczającego świata. Program łączył w sobie widowiskowe doświadczenia z różnych dziedzin nauki (fizyka, chemia, polimery, ciekły azot i cewki Tesli). Przedstawione w zachwycający i zrozumiały sposób były bardzo interesujące i niezwykle ciekawe.