Konkurs wiedzy o baśniach H. Ch. Andersena

Dnia 25 września, w klasie III b SP, odbył się Konkurs wiedzy o baśniach H. Ch. Andersena.

Ten duński pisarz i poeta, urodzony 2 kwietnia 1805 r., stworzył wiele wierszy, opowiadań, powieści, a także sztuk teatralnych. Jednak to baśnie sprawiły, że jego nazwisko jest tak dobrze znane. Konkurs dotyczył tylko kilku z nich. Były to:

• „Dziewczynka z zapałkami”;
  • „Brzydkie kaczątko”;
  • „Królowa Śniegu”;
  • „Calineczka”;
  • „Dzikie łabędzie”;
  • „Księżniczka na ziarnku grochu”;
  • „Mała Syrenka”;
  • „Nowe szaty cesarza”.

Twórczość Andersena podoba się zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Młodsi czytelnicy są zainteresowani ciekawą fabułą, a dorośli mogą odnaleźć w baśniach głębsze przemyślenia dotyczące różnych aspektów życia.

Dzieci miały do rozwiązania arkusze konkursowe składające się z różnego typu zadań. Bardzo dobrze poradziły sobie z wypełnieniem prac, dlatego dnia 27 września aż pięć osób znalazło się na podium.

Dyplom za pierwsze miejsce otrzymała Julia Marcinkowska, a za drugie Maja Kępska. Trzecie miejsce ex aequo zajęły: Karolina Borczyk, Wiktoria Kajmowicz i Lena Pluta. Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Serdecznie gratulujemy!

Ewa Długosz