Wycieczka do Ogrodu Zoologicznego we Wrocławiu

W środę, 17 maja 2017 roku uczniowie klas szóstych Szkoły Podstawowej w Zawoni uczestniczyli w lekcji przyrody – „Różnorodny świat zwierząt” w Ogrodzie Zoologicznym we Wrocławiu. Zajęcia rozpoczęły się od poznania mieszkańców Afrykarium. Dzieci z dużym zainteresowaniem obserwowały różnorodną faunę afrykańską. Następnie uczniowie poznawali inne zwierzęta. Czytali informacje na ich temat przedstawione na tablicach oraz obserwowali ich zachowanie. Kolejnym zadaniem było wyszukanie informacji potrzebnych do rozwiązania zadań w kartach pracy: „Sawanna”, „Świat bezkręgowców”, „Bliskie spotkania z małpami”, „Ssaki drapieżne Europy”. W sprawnym poruszaniu się na terenie ogrodu i szukaniu stanowisk zwierząt pomagała uczniom mapa ZOO. Wycieczka do Ogrodu Zoologicznego poszerzyła wiedzę o zwierzętach i ułatwiła zrozumienie zagadnień omawianych na lekcjach przyrody.