Sierżant Uśmiech w Zespole Szkół w Zawoni

Dnia 30 marca 2017r. dzieci z klasy Ia i Ib SP brały udział w niezwykłej lekcji bezpieczeństwa na drodze prowadzonej przez wspaniałą Panią Sierżant Uśmiech z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy oraz bajkopisarkę Wiesławę Kuciębę.
Dzieci z wielką ochotą i uwagą uczestniczyły w tych zajęciach, które śmiało można nazwać warsztatami, ponieważ dzieci wykonywały stawiane przed nimi zadania dotyczące zachowań na drodze.
Sierżant Uśmiech osobiście sprawdziła dzieciom plecaki pod kątem odblasków. Ponadto każde dziecko otrzymało w prezencie przepiękne odblaski w kształcie zwierzątek oraz książeczki autorstwa pani Wiesławy Kucięby, które w wesoły, rymowany sposób uczą bezpiecznego poruszania się po drodze.
Bardzo dziękujemy za tak wspaniałe zajęcia i mamy nadzieję na kolejne spotkania!
Danuta Pulnik