Spotkanie autorskie z Renatą Piątkowską

W piątek, 24 marca 2017 r. uczniowie klas drugich SP wzięli udział w spotkaniu autorskim, które odbyło się w GOKiB w Zawoni. Tym razem uczniowie mieli okazję do poznania twórczości Renaty Piątkowskiej, popularnej autorki książek dla dzieci, której towarzyszyła lektorka Malwina Kożurno. Pisarka ciekawie opowiadała o swoich książkach, w których opisuje codzienne sytuacje. Jej bohaterowie to dzieci mające poczucie humoru i zwariowane pomysły. Fragment książki „To się nie mieści w głowie” czytała pani Elżbieta Kożurno, a dzieci reagowały śmiechem na interpretację lektorki. Autorka opowiadała także o innych bohaterach swoich książek – zwierzętach, koniach, psach i kotach. Następnie pani Renata Piątkowska nakreśliła cały proces powstania książki, od pomysłu do druku oraz jej drogę do księgarni lub biblioteki. Na zakończenie dzieci zadawały autorce pytania i ustawiły się w kolejce po autograf. Spotkanie było bardzo ciekawe i upłynęło w miłej atmosferze.

Ewa Staszak