Finał Powiatowego Konkursu Interpretacji Poezji Dziecięcej klas III

W dniu 09.03.2017 roku odbył się Powiatowy Konkurs Interpretacji Poezji Dziecięcej pt. „Wiersze z humorem” dla klas III. Uczestnikami konkursu było 25 uczniów, zdobywców I miejsc konkursów szkolnych. Byli to uczniowie z 20 szkół położonych w 6 gminach powiatu trzebnickiego.

Uczestnicy recytowali wiersze pełne humoru oraz psot i figli bohaterów. Wiersze te przepełnione były ciepłem i pogodą, a świat przedstawiony w nich pełen zabawy. Były to wiersze znanych autorów takich jak: Jan Brzechwa, Dorota Gellner, Danuta Wawiłow, Maria Konopnicka oraz mniej znanych, współczesnych autorów.

Młodych aktorów oceniała sześcioosobowa komisja składająca się z opiekunów uczestników konkursu, po jednej osobie z każdej gminy. Komisja została wybrana drogą losowania.

Po skończonej recytacji uczestnicy wraz ze swoimi opiekunami udali się na słodki poczęstunek, a w tym czasie komisja ustalała werdykt.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz zostali obdarowani pięknymi upominkami. Zdobywców I, II, III, IV, V miejsca uhonorowano dodatkowo nagrodami książkowymi.

Konkurs odbył się w miłej, serdecznej i wesołej atmosferze oraz został wysoko oceniony przez opiekunów uczestników konkursu.

Laureaci konkursu:

I miejsce: Jan Wrzos – Kuśmirek – SP nr 3 Trzebnica