Październikowy Konkurs Różańcowy

W październiku 2016 r. został ogłoszony dla uczniów naszej szkoły konkurs na wykonanie ,,Najpiękniejszego Różańca”. Celem konkursu było zainteresowanie dzieci modlitwą różańcową, przypomnienie jej prostoty i piękna, a jednocześnie zachęcenie dzieci do częstego jej odmawiania.

Konkurs polegał na przygotowaniu przez uczniów różańców z dowolnego materiału.  Organizatorki konkursu (p. Anita Kochmańska i p. Justyna Hippner) przyjęły następujące kryteria oceniania: oryginalności pomysłu, dokładność wykonania i estetyka. Dzieci wykazały się ogromną pomysłowością. Do wykonania różańca wykorzystały najróżniejsze materiały. Były różańce z dzikiej róży, jarzębiny, kasztanów, grochu, ziaren kawy, chrupków, cukierków,  najprzeróżniejszych koralików i itp. Komisja, która oceniała prace uczniów miała nie lada problem. Wszystkie różańce były piękne i pomysłowe.

Wykonane różańce były wystawione w szkole, a następnie zostaną wyeksponowane w Kościele Św. Jadwigi w Zawoni.

dsc0612420161027_10012820161027_100138