Współpraca z rodzicami – zajęcia profilaktyczne w klasie I b

Początek edukacji szkolnej stanowi zagrożenie dla prawidłowej postawy ciała. Związane jest to ze zmianą trybu życia dziecka oraz przypadającym na ten okres pierwszym skokiem wzrostowym. Szczególna rola w zapobieganiu wadom postawy przypada rodzicom oraz nauczycielom. Ponieważ lepiej zapobiegać niż leczyć, w dniach 20 i 26 listopada w klasie I b zostały przeprowadzone badania fizykoterapeutyczne w kierunku wad postawy. Pierwszoklasiści najpierw zostali przebadani przez mamę Oliwki, panią Dominikę Ociepkę, która jest fizykoterapeutką. Następnie aktywnie brali udział w ćwiczeniach kształtujących umiejętności ruchowe oraz korygujących wady postawy ciała. Na koniec zdawali egzamin z zakresu stosowanej wiedzy. Wszyscy spisali się znakomicie.
Uczniowie klasy I b wraz z wychowawczynią panią Urszulą Szalińską serdecznie dziękują pani Dominice Ociepce za zaangażowanie oraz podzielenie się swoją wiedzą, doświadczeniem i umiejętnościami.
Z okazji przypadającego w dniu 21 listopada Dnia Życzliwości i Pozdrowień dzieci postanowiły obdarować panią Dominikę medalem – „Słoneczko Życzliwości”.

badanie 007 badanie 010 badanie 011 badanie 008 badanie 006 badanie 004 badanie 005 badanie 001