XXI edycja konkursu ALFIK MATEMATYCZNY

Dnia 25 listopada 2015 r. w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Zawoni odbyła się XXI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego
„Alfik Matematyczny”. Wzięło w nim udział 15 uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej.
Konkurs jest organizowany w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty, który jest formą wsparcia szkół w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży. Inicjatywa promuje talenty i osiągnięcia uczniów oraz pomaga im kształtować ważne kompetencje osobiste. Patronat nad programem objęła Politechnika Wrocławska. Organizatorem XXI edycji konkursu „Alfik Matematyczny” jest firma edukacyjna Łowcy Talentów – JERSZ.

Informacja o konkursie:

Konkurs „Alfik Matematyczny” to popularny ogólnopolski konkurs matematyczny wśród uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Jest wykorzystywany jako instrument motywujący uczniów do rozwijania samodzielności, twórczego myślenia, samodyscypliny oraz podejmowania intelektualnych wyzwań. Konkurs pozwala diagnozować potencjał i zaangażowanie uczniów, jak również odkrywać ich uzdolnienia i talenty matematyczne.

Udział w konkursie pomaga uczestnikom zdobyć dodatkowe punkty w staraniach o przyznanie stypendiów oraz ułatwia osiąganie lepszych wyników w szkole dzięki utrwalaniu, poszerzaniu i porównaniu swojej wiedzy w skali ogólnopolskiej

Zadania konkursowe nie wymagają dużej wiedzy szkolnej, raczej sprytu, wyobraźni i logicznego kojarzenia faktów. Konkurs w postaci testu jednokrotnego wyboru jest przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych (od klasy 2 do 6).

Koordynator konkursu: Magdalena Bazan