Próbna ewakuacja

W dniu 20 listopada w naszej szkole odbyła się próbna ewakuacja.
Głównym celem przeprowadzonych ćwiczeń było zapoznanie uczniów i pracowników szkoły z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia.
Dokładnie o godzinie 10 po usłyszeniu sygnału alarmowego nauczyciele wraz z uczniami zachowując wytyczne zawarte w dokumencie szkolnym „Procedura ewakuacji” przedostali się drogami ewakuacyjnymi do punktu zbiórki koło boiska szkolnego.
Na boisku nauczyciele złożyli meldunek Pani Dyrektor szkoły , gdzie okazało się, że wszyscy bezpiecznie opuścili przedszkole, szkołę i halę.
W akcji brali udział: Dyrekcja, nauczyciele, uczniowie, pracownicy administracji i obsługi.
Po przeprowadzonej kontroli budynku informacja o stanie ewakuacji przekazana została Pani Dyrektor  szkoły, która odwołała alarm i uczniowie wrócili na lekcje.
Ewakuacja przebiegała sprawnie.