„Sprzątanie świata” w Zawoni.

18 września 2015 roku uczniowie Zespołu Szkół w Zawoni uczestniczyli po raz kolejny w akcji „Sprzątanie świata”. W ramach przygotowań do udziału w akcji uczniowie wykonali gazetki ścienne, a wychowawcy przeprowadzili pogadanki na temat potrzeby dbania o czystość środowiska , w którym żyjemy. Dzieci z klas młodszych sprzątały najbliższe okolice szkoły – podwórko szkolne, boisko, pobocze dróg i plac zabaw. Uczniowie z klas IV-VI szkoły podstawowej oraz gimnazjaliści sprzątali wyznaczone miejsca w Zawoni – tereny wokół dróg, place zabaw, cmentarz i inne miejsca użytku publicznego. Uczniowie pracowali bardzo chętnie i z dużym zaangażowaniem. Nauczyciele czuwali nad bezpieczeństwem dzieci i młodzieży.

Anna Borowiec