Święto Patrona Naszej Szkoły

15 czerwca w naszej szkole cały dzień był poświęcony Naszemu Patronowi – Mikołajowi Kopernikowi. Uczniowie w klasach od IV do VII włożyli mnóstwo trudu, aby poznać jak najwięcej informacji z życia i działalności Naszego Patrona,  narysować portret Mikołaja Kopernika oraz przygotować plakat z Układem Słonecznym. Podczas apelu uczniowie z klasy 2A i 2B gimnazjum pod opieką pań Aliny Fidelus-Grzeżułkowskiej oraz Anny Krawczyk, zaprezentowali życiorys Mikołaja Kopernika oraz sztukę teatralną opowiadającą legendę o toruńskich piernikach. Całemu wydarzeniu aromatu dodawały uroczo ozdobione i niesamowicie pachnące pierniki przygotowane przez każdą z klas. Po poczęstunku przedstawiciele klas uczestniczyli w teleturnieju „jeden z dziesięciu”, ku zaskoczeniu wszystkich najlepszy wynik uzyskała najmłodsza uczestniczka z klasy IV b.