Podróż dookoła świata

Dnia 20 czerwca 2018r. odbyło się  spotkanie z rodzina państwa Ociepków, którzy odbyli roczną podróż dookoła świata. Spotkanie z tą niezwykłą rodziną było szczególne, ponieważ córka państwa Ociepków – uczennica klasy III b uczęszcza do naszej szkoły. I to właśnie ona podzieliła się swoimi wrażeniami i spostrzeżeniami z podróży po świecie, w trakcie której odwiedziła 5 kontynentów: Europę, Ameryką Północną, Południowa, Australię i Azję. Oliwia w trakcie dwugodzinnej prezentacji jaką przygotowała specjalnie dla swoich koleżanek i kolegów w barwny sposób przedstawiła ciekawostki z dalekich podróży. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali opowieści swojej koleżanki, podziwiali zdjęcia i eksponaty oraz zadawali pytania. Niektórzy wpadli na pomysł, że odstraszacz na niedźwiedzie mógłby w zupełności zastąpić nasz szkolny dzwonek. Na koniec Oliwia otrzymała gorące brawa i piękny bukiet, a rodzice podziękowanie za pomoc w realizacji tego wspaniałego wydarzenia.

Dyrekcja Zespołu Szkół w Zawoni oraz nauczyciele i uczniowie serdecznie dziękują państwu Ociepkom za przybycie, a Oliwce gratulują reporterskich umiejętności .

U. Szalińska

J. Kaszuba