Z życia klas zerowych – kwiecień

Przedstawienie teatralne „W tajemniczej krainie krasnali”

11 kwietnia dzieci klas zerowych wybrały się do Trzebnicy na baśń muzyczną „W tajemniczej krainie krasnali”. Wesołe piosenki, nastrój tajemniczej krainy krasnoludków i ciekawa gra aktorów wywołała uśmiech i zachwyt dzieci, jednocześnie ucząc ich właściwego postępowania wobec rówieśników i dorosłych.

PoczytajMY – Mój przyjaciel pies

W piątek,13 kwietnia 2018 r. dzieci z klas zerowych uczestniczyły w spotkaniu czytelniczym w ramach programu PoczytajMY,  którego temat brzmiał „Mój przyjaciel pies”. Zajęcia prowadziły uczennice z klasy VIIa – Kasia Soja, Zuzia Gajewska i Jagoda Smardzewska. Dzieci wysłuchały opowiadania „Księżniczka Amelka i jej pies”, a następnie dowiedziały się o pochodzeniu psów i sposobach opieki nad nimi. Zastanawiały się, w czym pomagają nam psy i dlaczego są najlepszymi przyjaciółmi człowieka. Każde dziecko chętnie opowiadało o swoim psim pupilu.

Przedstawienie teatralne „Plastusiowy pamiętnik”

26 kwietnia dzieci z klas zerowych Zespołu Szkół w Zawoni pojechały do Trzebnicy na spektakl pt. „Plastusiowy pamiętnik” oparty na najciekawszych wątkach znanej i lubianej lektury autorstwa Marii Kownackiej. Aktorzy przenieśli dzieci w kolorowy świat zabawnych zdarzeń, gdzie wszystko wygląda inaczej i wszystko jest możliwe.

Międzynarodowy Dzień Ziemi w klasach zerowych

20 kwietnia w ramach gminnych obchodów 100-lecia Niepodległości dzieci z klas zerowych wraz z nauczycielami, rodzicami posadzili kwiatki w kolorach flagi państwowej.

Dziękujemy pani Dyrektor GOKiB w Zawoni za upominki w postaci „kwiecistych balonów”.