XVIII Powiatowy Konkurs Recytatorski: „Interpretacja Poezji Dziecięcej” – klasy I

Dnia 14.03.2018r. w naszej szkole odbył się XVIII Powiatowy Konkurs Recytatorski „Interpretacja Poezji Dziecięcej” – wiersze Wandy Chotomskiej.

Ze względu na trwającą rozbudowę szkoły uczestników konkursu gościliśmy w Gminnym Ośrodku Kultury i Biblioteki w Zawoni. W konkursie brało udział 20 uczniów klas pierwszych – laureatów pierwszych miejsc w konkursach szkolnych, z sześciu gmin Powiatu Trzebnickiego. Mali recytatorzy pięknie interpretowali wiersze autorstwa niedawno zmarłej poetki. Komisja konkursowa miała trudne zadanie w wyłonieniu laureatów.

Pierwsze miejsce zajęła Amelia Lech ze Szkoły Podstawowej w Urazie

Drugie miejsce: Nina Pilarska – Szkoła Podstawowa Żmigród

Trzecie miejsce: Eamonn Stachowiak – Językowa Integracyjna Szkoła Podstawowa w Trzebnicy

IV miejsce: Paweł Pikul – Szkoła Podstawowa Piotrkowice oraz Maja Błaszak –Szkoła Podstawowa w Powidzku.

V miejsce: Hanna Kielczyk – Szkoła Podstawowa z Zawoni oraz Bianca Chaładaj ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Trzebnicy.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom. Serdeczne podziękowania składamy Pani Dyrektor  oraz pracownikom Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki w Zawoni za udostępnienie sali oraz pomoc w przygotowaniu konkursu.

Koordynatorki konkursu

Grażyna Bialik