Światowy Dzień Drzewa

10 października uczniowie klasy Ia świętowali Dzień Drzewa. W Polsce dzień ten obchodzony jest od 2002 r. Pierwszoklasiści rozwiązywali zagadki, wskazywali różnice i podobieństwa między drzewem i krzewem, rozmawiali o tym jak wygląda drzewo w różnych porach roku oraz o tym, jak ważne znaczenie mają drzewa w życiu człowieka. Uczniowie doskonale poradzili sobie z zadaniem grupowym, polegającym na stworzeniu drzewa z różnych materiałów oraz ułożeniu podpisów wyodrębniających jego części.

Dzieci wykonały piękne prace plastyczne, które zaskakiwały oryginalnością i pomysłowością. Kolejnym punktem obchodów było utrwalenie wiedzy dotyczącej znajomości niektórych gatunków drzew, poprzez łączenie ich z owocami i liśćmi. Zajęcia przeplatane były zabawami ruchowymi oraz muzycznymi przy akompaniamencie instrumentów perkusyjnych.

Danuta Piotrowska

Magdalena Piotrowska