Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca – Społeczeństwo Ratujące Życie

16 października jest europejskim dniem przywracania czynności serca. Dlatego po raz kolejny również uczniowie naszej szkoły będą brali udział w organizowanej przez fundację WOŚP akcji w jednoczesnym przeprowadzaniu resuscytacji krążeniowo oddechowej. Celem nadrzędnym jest podnoszenia świadomości społecznej o problemie nagłego zatrzymania krążenia oraz nauka pierwszej pomocy wśród dzieci i młodzieży. W 2016 został pobity rekord Polski – w największej lekcji resuscytacji krążeniowo-oddechowej uczestniczyło łącznie 16 557 osób. W całym wydarzeniu wzięło udział 66 745. Jak będzie w tym roku? To zależy od Was!

Zapraszam pracowników szkoły, rodziców a przede wszystkim samych uczniów do wzięcia udziału w akcji. Start w poniedziałek 16 października 2017 o godzinie 12.00, koniec o 12.30. Chętni uczniowie zgłaszają się do nauczycieli wychowania fizycznego po zgody na udział. Na chętnych czekamy do czwartku (12 października).