Klasy czwarte we Wrocławiu

We wtorek, 23 maja klasy czwarte pojechały na wycieczkę do Wrocławia. Pierwszy etap to wizyta w Kolejkowie na Dworcu Świebodzkim.

Jak czytamy na oficjalnej stronie internetowej Kolejkowa: „Twórcy Kolejkowa stworzyli ogromną makietę, tętniącą życiem i przedstawiającą wspaniały Dolny Śląsk. Dołożyli wszelkich starań, aby jak najdokładniej odwzorować rzeczywistość i przedstawić życie miniaturowych mieszkańców Kolejkowa, ukazując ich w przeróżnych sytuacjach dnia codziennego. W Kolejkowie zobaczymy życie na wsi, potowarzyszymy turystom podczas górskich wypraw, weźmiemy udział w akcji ratunkowej, wcielimy się w leśniczych, narciarzy, kupców, pracowników budowlanych, cyrkowców czy plażowiczów” http://wroclaw.kolejkowo.pl/pl.

Uczniowie z wielkim zaciekawieniem oglądali miniaturowy świat, podziwiali kunszt wykonania wszystkich szczegółów, a na polecenie przewodnika wyszukiwali różne zwierzęta na makietach.

Kolejnym etapem wycieczki było poznanie drukarni ORTIS, w której drukowane są czasopisma, foldery i gazetki reklamowe. Pan Michał oprowadził nas po wszystkich działach i opowiedział o etapach drukowania, od zamówienia do gotowego produktu. Uczniowie obejrzeli maszyny drukarskie i przyjrzeli się całemu procesowi produkcyjnemu.

Dziękujemy panu Michałowi Grzesikowi za umożliwienie nam zwiedzania Drukarni.