POWITANIE WIOSNY

21 marca, jak co roku w naszej szkole, świętowaliśmy pierwszy dzień wiosny. Z tej okazji uczniowie klasy II a i II b przygotowali apel szkolny. Drugoklasiści zaprezentowali program artystyczny, w którym radosnymi wierszykami, piosenkami i okrzykami przywoływali wiosnę i pożegnali zimę. Stroje uczniów były bardzo barwne, estetyczne, zgodne z rolami, które dzieci miały do odegrania. Wykonane zostały z papieru, bibuły i tkanin. Przygotowanie ich wymagało dużo pracy ze strony wychowawców, jak i rodziców. W przedstawieniu brały udział następujące postaci: Sowa, Wróbel, Pszczoła, Bociek, Zając, Biedronka, Żaba, Buk, Leszczyna, Motylek, Skowronek, Wiatr, Dzięcioł, Jeż, Kukułka, Wiewiórka, Wróbel Plotka, Wiosna. W trakcie wiosennego apelu wszyscy świetnie się bawili, a kwiecista, kolorowa Wiosna sprawiła, że można było tego dnia poczuć prawdziwie wiosenny klimat. Wiosenne przedstawienie bardzo się wszystkim podobało i zostało nagrodzone rzęsistymi brawami. Po apelu uczniowie klas młodszych pożegnali zimę, której symbolem była „marzanna”.